loader

SONDA

Ustawa śmieciowa

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Komisja Kultury i Edukacji w PE przyjmuje opinię Krystyny Łybackiej

dodano ponad tydzień temu, 2017-10-11 w kategorii: Informacje

Podczas wczorajszego posiedzenia Komisji Kultury i Edukacji (CULT) Parlamentu Europejskiego w Brukseli, została przyjęta opinia autorstwa Pani Poseł Krystyny Łybackiej w sprawie sprawozdania na temat obywatelstwa UE – 2017 r.: Wzmocnienie praw obywateli w Unii demokratycznych przemian. 
 
W opinii tej podkreśla się znaczenie edukacji, szkolenia, kultury i sportu w promowaniu praw obywatelskich UE, aktywnego obywatelstwa i solidarności. Zwraca się także uwagę na konieczność większego zaangażowania instytucji unijnych i państw członkowskich w informowanie obywateli UE o przysługujących im prawach oraz do zapewnienia, że prawa te są jednolicie przestrzegane w całej UE. W opinii kładzie się także nacisk na znaczenie kultury i sztuki, jako nieodłącznych aspektów aktywnego obywatelstwa UE.
 
Pełen tekst opinii dostępny jest na stronie internetowej PE:


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.