loader

SONDA

Ustawa śmieciowa

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Spotkanie zespołu organizacyjnego Kongres Wsi Polskiej

dodano miesiąc temu w kategorii: Ludzie

W dniu wczorajszym w siedzibie sojuszu Lewicy Demokratycznej odbyło się drugie spotkanie zespołu organizacyjnego Kongres Wsi Polskiej. W spotkaniu brali udział przedstawiciele wszystkich rejonów kraju. Wielkopolskę reprezentowali Romuald Ajchler oraz Leszek Stawicki.
Ustalono, że Kongres Wsi Polskiej odbędzie się 18 listopada br. o godzinie 11.00 w sali kolumnowej Sejmu RP. SLD chce podczas Kongresu ukazać problemy jakie dotykają nie tylko rolników ale wszystkich mieszkańców wsi i przedstawić swoje propozycje rozwiązania wielu z nich.
Na wczorajszym spotkaniu dyskusja toczyła się nad rozwiązaniem problemów małych miejscowości i dostępu ich mieszkańców do podstawowych dóbr jak komunikacja publiczna, opieka zdrowotna itp. Poruszano również problem budowy wielkich ferm zwierzęcych a także wiatrowych. Musimy stworzyć takie mechanizmy prawne aby umożliwić budowę ferm i rozwijać produkcję a jednocześnie nie utrudniać życia mieszkańcom nie związanym z produkcją rolniczą. Kongres poruszy problematykę związaną z Wspólną Polityką Rolną. Należy przypomnieć również, że dzięki staraniom i w czasie rządu SLD i  Polska weszła do Unii Europejskiej dzięki czemu wieś Polska stała się piękniejsza i nowocześniejsza.


Komentarze

Wydarzenia

 • 400 000 podpisów pod projektem ustawy liberalizującej przepisy aborcyjne

  wczoraj o 16:45

  - Dla nas to jest swojego rodzaju konsekwencja, przez całą historię SLD walczyliśmy o prawa kobiet, zarówno te reprodukcyjne, jak i seksualne – powiedziała Małgorzata Kossakowska, przedstawicielka SLD w komitecie „Ratujmy Kobiety”.czytaj więcej»

 • SLD na Kongresie Świeckości

  wczoraj o 14:38

  W trakcie odbywającego się w dniach 21-22 października w Warszawie Kongresu Świeckości czynny udział wzięli przedstawiciele Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Prof. Danuta Waniek wygłosiła wykład pt. „Ideologia narodowa, a Kościół Katolicki”, prof. Małgorzata Winiarczyk – Kossakowska wzięła udział w paczytaj więcej»

 • Liberadzki: Kawa z fusami, czyli po turecku

  wczoraj o 11:12

  „Polska popiera, popierała i popiera starania Turcji dzisiaj o wstąpienie do Unii”… Nie czuję się z tym dobrze. Mam wrażenie, że wypowiadając te słowa, w tak zdecydowanym zresztą tonie, pan prezydent przybił pieczęć z orłem w koronie pod tymi wszystkimi wyrokami, które spadły na turecką demokrację..czytaj więcej»

 • Gawkowski: Sztafeta PO zgubiła pałeczkę już na starcie

  wczoraj o 10:18

  - Kiedy słuchałem wystąpienia Grzegorza Schetyny, to miałem wrażenie, iż wystartował w długodystansowej sztafecie, która na samym początku zgubiła pałeczkę, ponieważ okazało się, że nie może jej przejąć prezydent stolicy – Krzysztof Gawkowski skomentował nieobecność Hanny Gronkiewicz-Waltz podczas oczytaj więcej»

 • Senyszyn: Dzisiaj najważniejsze jest to, aby poszkodowany wrócił do zdrowia

  wczoraj o 09:51

  - Jeżeli my nie będziemy prowadzić żadnej narracji, to pozostanie tylko ta PiS-owska narracja, iż jest to człowiek niezrównoważony psychicznie, i że nie wiedział co robi – odniosła się prof. Joanna Senyszyn do sprawy samopodpalenia pod Pałacem Kultury i Nauki, które miało miejsce w czwartek 19 paźdzczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.