loader

SONDA

Ustawa śmieciowa

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego ws.procesu Dekomunizacji w Polsce

dodano ponad tydzień temu, 2017-09-13 w kategorii: Ludzie

Szanowni państwo

Odkąd w 2015 roku w Polsce dokonała się zmiana władzy, słowa takie jak szacunek i pamięć straciły całkiem na znaczeniu. Szczególnie dotyczy to elementów tzw. pamięci historycznej. Bowiem obecnie rządzący dokonują w przestrzeni publicznej tzw. dekomunizacji, czyli wszystko co wiąże się z dawną epoką PRL-u, a także szlakiem bojowym Armii Czerwonej jest w sposób bardzo zdecydowany niszczone. Masowo zmieniane są nazwy ulic tylko dlatego, iż dotychczasowi patroni mieli styczność z epoką Polski Ludowej(choć są przypadki, gdy jest to robione naprawdę bezmyślnie, w momencie gdy dana postać nie miała nic wspólnego z"komuną"). Masowa histeria i fobia, dotknęła także pomników historii, które są wyrazem uznania wobec żołnierzy Armii Czerwonej, bo to oni przynieśli Polsce wyzwolenie od Niemieckiego agresora, i tym samym uratowali nam życie, ponieważ naród Polski był"następny w kolejce" do eksterminacji. Jest to działanie haniebne i pozbawione zdrowego rozsądku. Zastanówmy się... poza granicami Polski, w tym także w Rosji, są miejsca pamięci poświęcone Polskim żołnierzom, są to cmentarze i także pomniki. Czy jeżeli władze danego kraju zdecydowałyby się na ich usuwanie, czy my jako społeczeństwo nie wyrazilibyśmy oburzenia? Sądzę, że tak by się stało... więc, nie bądźmy zaskoczeni, jeżeli Rosjanie w ramach myślenia"jest akcja, będzie reakcja" postanowią się zrewanżować. Także w Trzciance doszło do likwidacji takiego pomnika... powodem jest zamysł na inne zagospodarowanie terenem, na którym się on znajdował. Chodziły słuchy, iż miały tam spoczywać szczątki żołnierzy radzieckich, więc postanowiono zrobić odpowiednie badania terenu... bo gdyby się tam znajdowały, to opcjonalnie, zostałyby przeniesione na miejscowy cmentarz. Lecz okazało się, iż niczego tam nie ma, więc przeszkoda przestała istnieć. Według nas, jest to sytuacja bez precedensu... która z pewnością się na nas zemści. 

                                                           Przewodniczący Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy                                                                      
                                                       Demokratycznej powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego
                                                                              Dariusz Czarnecki

 Komentarze

Wydarzenia

 • Uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką

  godzinę temu

  24. września odbyły się uroczystości związane z 73. rocznicą Bitwy pod Gruszką. Organizatorem był Sojusz Lewicy Demokratycznej, który co roku przypomina mieszkańcom regionu o tej bitwie. W uroczystościach wzięli udział m.in.: Przewodniczący SLD Włodek Czarzasty, Sekretarz Generalny SLD Marcin Kulasczytaj więcej»

 • Zemke: Propagandowy prestiż bez konkretów

  4 godziny temu

  - Przy okazji wizyty szefa MON w Pentagonie powinny paść deklaracje, które będą miały przełożenie na jakość polskiego wojska. Ich brak każe przypuszczać, że spotkanie ministra Macierewicza z sekretarzem obrony USA miało wymiar polityczno–propagandowy – mówi w rozmowie z Onetem Janusz Zemke, europoseczytaj więcej»

 • Liberadzki: AfD nie jest dobrą alternatywą

  4 godziny temu

  - Dwie partie wiodące powinny po tej wielkiej koalicji się rozejść i stworzyć zdrową alternatywę – powiedział prof. Bogusław Liberadzki komentując sondaże exit poll po wyborach Niemczech.czytaj więcej»

 • Czarzasty: Nie podpiszę się pod hasłem "znienawidzić elektorat PiS-u”

  3 dni temu, 2017-09-22

  - Na pewno nie będę się podpisywał pod prymitywnym hasłem „znienawidzić elektorat PiS-u”, bo cokolwiek budowane na nienawiści, jest głupie i niestabilne – mówił w Radiu Dla Ciebie Włodzimierz Czarzasty.czytaj więcej»

 • Senyszyn: Donos do CBA ma odwrócić uwagę od istoty sprawy

  4 dni temu, 2017-09-21

  - PiS robi to na bezczelnego, a cała afera z donosem do Centralnego Biura Antykorupcyjnego ma za zadanie odwrócić uwagę od tych nieprawidłowości związanych z wydaniem 19 mln złotych na kampanię „Sprawiedliwe Sądy” - oceniła prof. Joanna Senyszyn komentując sprawdzanie przez CBA współpracowników premczytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.