loader

SONDA

Ustawa śmieciowa

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Czcimy pamięć ofiar i mordów na Wołyniu !!!

dodano ponad tydzień temu, 2017-07-11 w kategorii: Ludzie

Niezwykle ważne jest godne uczczenie ofiar ludobójczej zbrodni wołyńskiej, uczczenie zamordowanych w ramach czystki etnicznej przez ukraińskich nacjonalistów z UPA.

Prawdą jest, iż wielu Ukraińców pomagało polskim sąsiadom, ostrzegając ich, czy też udzielając pomocy po napadzie. Wielu z nich zapłaciło za to najwyższą cenę.

Zasmucający jest fakt, iż obecnie ulicami Kijowa maszerują nacjonaliści ukraińscy, którzy świętują urodziny Stepana Bandery, przywódcy jednej z frakcji Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów, jednego z głównych inicjatorów antypolskich czystek na Wołyniu i w Galicji Wschodniej.

W 2010 roku prezydent Wiktor Juszczenko nadał tytuł bohatera narodowego "za niezłomny duch w służbie idei narodowej, bohaterstwo i poświęcenie w walce o niezależne państwo ukraińskie" właśnie Stepanowi Banderze.

W czasie rzezi wołyńskiej, polscy partyzanci przeprowadzali akcje odwetowe, głównie w celu ochrony polskiej ludności oraz likwidacji band UPA.

Polsce powinno zależeć na dobrych relacjach ze wszystkimi sąsiadami, w tym z Ukrainą. Pojednanie i relacje dobrosąsiedzkie mogą być budowane jedynie na prawdzie historycznej i wzajemnym zrozumieniu.

Stanie się to faktem, kiedy wszyscy przeprowadzimy rachunek sumienia.

 Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.