loader

SONDA

Ustawa śmieciowa

Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Iwiński: Polska nie posiada praktycznie polityki wschodniej

dodano 2017-05-19 07:45 w kategorii: Informacje

- Pietą achillesową polskiej dyplomacji jest to, że my nie posiadamy praktycznie polityki wschodniej – ocenił prof. Tadeusz Iwiński w programie „To był dzień” na antenie Polsat News. - Kiedyś byliśmy uważani, może z pewną przesadą, że jesteśmy ekspertami w sprawach Rosji, Ukrainy, Białorusi, Litwy – podkreślił Iwiński. -  A teraz proszę zobaczyć co się dzieje, z Rosją nie mamy żadnych kontaktów na poważnym szczeblu, raz został wysłany wiceminister spraw zagranicznych. Popełniono historyczny błąd, czyli zamknięcie małego ruchu granicznego z Obwodem Kaliningradzkim – stwierdził.

Prof. Iwiński podczas dyskusji o polskiej polityce zagranicznej wskazał, iż Polska ma również problemy w relacjach z pozostałymi sąsiadami na wschodniej granicy -  Z Ukrainą duże napięcia, nie ma bliskich kontaktów. Białoruś tu paradoksalnie jeździli nasi ważni przedstawiciele. I Litwa, gdzie nie jest załatwiona sprawa pisowni nazwisk – powiedział.

Oglądaj całą rozmowę z prof. Iwińskim, która rozpoczyna się w 40-stej minucie programu, kliknij tu.Komentarze

Wydarzenia

 • Zbigniew Ziobro do dymisji. Apel do prezydenta o trzecie weto.

  wczoraj o 15:35

  - Składamy zawiadomienie do prokuratury w związku z możliwością popełnienia przestępstwa przez funkcjonariusza publicznego, który przekroczył lub nie dopełnił swoich obowiązków przez przedłożenie Senatowi RP ustawy z 20 lipca 2017 r. o Sądzie Najwyższym w innym brzmieniu aniżeli została ona...czytaj więcej»

 • Gawkowski: PiS działał w sprawie sądów, jak zorganizowana grupa przestępcza

  wczoraj o 06:58

  - Tryb pracy nad ustawami, które zmieniają ustrój państwa, to jest to łamanie kręgosłupa demokracji. Niestety Prawo i Sprawiedliwość może się oburzać na temat tego, że ktoś mówi, że będzie siedział, ale PiS w tej sprawie działało jak zorganizowana grupa przestępcza – powiedział Krzysztof Gawkowski, czytaj więcej»

 • Elsner: Pół wstecz

  3 dni temu, 2017-07-21

  Wyzwiska rzucane z mównicy sejmowej pod adresem opozycji dowodzą, że nerwy prezesa PiS-u są w stanie opłakanym. Czego lub kogo boi się Jarosław Kaczyński?czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska w Unii bez Unii w Polsce? Czy to możliwe?

  3 dni temu, 2017-07-21

  Temperatura w Polsce i wokół Polski rośnie. Polityczna temperatura, oczywiście, co zresztą widać codziennie w Sejmie i wokół Sejmu, w Pałacu Prezydenckim i wokół niego, a także w Krakowie, Poznaniu, Szczecinie, Katowicach, Łodzi i w wielu innych miastach. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Czas tego Sejmu, w tym składzie dobiegł końca

  4 dni temu, 2017-07-20

  - Sejm w obecnym składzie nie ma możliwości prowadzenia Polski w sposób rozsądny i spokojny - powiedział SLD Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD podczas konferencji prasowej, która odbyła się miasteczku namiotowym, które powstało naprzeciwko Sejmu w Warszawie.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.